Ми працюємо заради здоров'я Українців! З вірою у нашу Перемогу! Слава Україні!
Сб-Нд вихідний
Ендоскопія
Ендоскопіст
КОБЕЦЬ ТАМАРА ПЕТРІВНА
Напрями діяльності:
-
Ендоскопічна діагностика патології травного тракту
Ендоскопія – це процедура, в якій використовуються спеціальні інструменти для огляду внутрішніх органів і судин. Вона дозволяє обходитися без розрізів тіла (або обмежитися мінімальними розрізами).
Отримати якісне ендоскопічне дослідження у Києві можна у медичному центрі імені доктора Геймана.
В нашому центрі ви зможете зробити Езофагогастродуоденоскопію (ЕГДС) і колоноскопію.
-
Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС) використовується для огляду стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки
-
Колоноскопія дозволяє оглянути товстий кишечник
Це велика перевага по відношенню до інших методів діагностики при обстеженні кишечника.
Дозволяє виявити рак на ранніх стадіях.
Своєчасне виявлення хвороб значно спрощує і полегшує лікування.
Колоноскопія кишечника (фіброколоноскопії) - найвірогідніший і інформативний метод в діагностиці захворювань товстого кишечника. Доктор проводить огляд прямої кишки, товстого кишечника, кінцевий відділ тонкого кишечника.
Висока якість зображення, маневреність апарату дозволяють знайти осередок хвороби, взяти матеріал (біопсія) для подальшого дослідження в лабораторії, видалити поліпи, видалити стороннє тіло, оцінити ефективність лікування.
Коли потрібно робити колоноскопію?
Переваги колоноскопії
Тривожні клінічні симптоми:
-
виділення крові або слизу з прямої кишки
-
порушення стільця (проноси або запори)
-
регулярні болі в животі
Тривожні результати лабораторно-інструментальних досліджень:
-
зміни в аналізі крові (анемія, підвищення ШОЕ)
-
підвищення специфічних онкомаркерів
-
виявлені зміни при рентгенологічному дослідженні, комп'ютерної томографії (КТ), ультразвуковому дослідження (УЗД)
-
лабораторне виявлення прихованої крові в калі
Виключення пухлини товстого кишечника при:
-
поліпах матки, прямої кишки
-
поліпах і пухлини шлунку
-
ендометріозі
-
пухлини яєчників, матки
-
пухлини інших органів
Часті запитання щодо колоноскопії
Як готуватись до колоноскопії? Для максимально об'єктивного дослідження, необхідна правильна підготовка. Вона полягає в дотриманні особливої дієти протягом трьох днів до дослідження і очищенні товстої кишки від кишкового вмісту. Пити дозволено без обмежень. За винятком, коли колоноскопія проводиться в стані медикаментозного сну, в день дослідження пити і їсти заборонено. Після перебування протягом трьох днів на спеціальній дієті проводиться очистка кишечника сольовими проносними. Найбільш ефективний і м'який спосіб. Так звані «лаважной» проносні розчини робляться на основі спеціальних солей, які не всмоктуються в кишечнику. Приймаються з великою кількістю води. Дані препарати продаються в аптеках. Випита вода не всмоктується в організм, проходить через весь кишечник і ефективно відмиває його. Заборонено робити очисні клізми.
Колоноскопія - це боляче? Для багатьох пацієнтів дана діагностична процедура може викликати відчуття болю або дискомфорту. Але є дуже безпечне рішення - якщо немає медичних протипоказів, для цього використовують під час проведення колоноскопії медикаментозний сон. Наші пацієнти часто говорять, «колоноскопія уві сні» або «колоноскопія під наркозом». При проведенні колоноскопії використовується медикаментозний сон, і він викликається введенням ненаркотичних препаратів внутрішньовенно лікарем-анестезіологом. Тривалість медикаментозного сну повністю контролюється лікарем анестезіологом. Під час проведення процедури пацієнт міцно спить і не відчуває болю і дискомфорту. Ми використовуємо у своїй роботі сертифіковані, сучасні препарати, які легко переносяться пацієнтами. Максимально безпечні. Після завершення колоноскопії пацієнт прокидається і протягом нетривалого часу повертається до звичайного життя. Відновлення відбувається в комфортабельних умовах.
Скільки часу триває колоноскопія? Час проведення колоноскопії кишечника займає від 15 до 30 хв і залежить від багатьох факторів: емоційного стану пацієнта, особливостей будови і якості підготовки товстого кишечника, яке дослідження діагностичне або лікувальне.
Коли потрібно робити езофагогастродуоденоскопію (ЕГДС)?
Тривожні клінічні симптоми:
-
регулярні болі у верхній половині живота
-
зниження апетиту
-
почуття нудоти
-
періодично печія, гіркота в роті
-
неприємний запах з рота
-
невмотивована блювота
-
інше
Тривожні результати лабораторно-інструментальних досліджень:
-
зміни в аналізі крові (анемія, підвищення ШОЕ)
-
підвищення специфічних онкомаркерів
-
лабораторне виявлення прихованої крові в калі
-
виявлені зміни при рентгенологічному дослідженні, комп'ютерної томографії (КТ), ультразвукове дослідження (УЗД)
Виключення пухлини товстого кишечника при:
-
поліпах матки, прямої кишки
-
поліпах і пухлини шлунку
-
ендометріозі
-
пухлини яєчників, матки
-
пухлини інших органів
Переваги езофагогастродуоденоскопії (ЕГДС)?
Гастроскопія - найвірогідніший і інформативний метод в діагностиці захворювань
верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.
Обстеження дозволяє знайти, детально розглянути вогнище хвороби, навіть рак на ранніх стадіях.
Рання діагностика хвороб значно спрощує лікування.
Тільки гастроскопія дозволяє проводити повноцінний огляд стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки.
При виявленні проблемних ділянок можливо провести точну діагностику захворювання, оцінити ефективність лікування, провести біопсію, для подальшого дослідження в сертифікованій лабораторії, видалити поліпи в шлунку, видалити стороннє тіло.
Часті запитання щодо езофагогастродуоденоскопії (ЕГДС)
Як готуватись до ЕГДС? Для максимально об'єктивного дослідження, необхідна правильна підготовка. Дослідження проводять в першій половині дня натщесерце. Важливо не приймати їжу мінімум за 6 - 8 годин до дослідження, щоб шлунок був повністю порожнім, як правило легку вечерю до 20-00 напередодні, ввечері. Сучасний ритм життя рідко дозволяє потрапити до лікаря на прийом з ранку. Тоді можна провести дослідження і в другій половині дня. За 6 - 8 годин до дослідження можливий легкий сніданок. Дозволено: білі супи без засмажкою, відварну картоплю без шкірки, картопляне пюре, макаронні вироби, відварна куряча грудка, білий хліб, вершкове масло, галетное печиво, твердий сир без добавок, не міцний теплий, солодкий чай, не жирний сир, йогурт без фруктового наповнювача і т.п. Заборонено: продукти червоного кольору (малина, вишня, полуниця, буряк), цитрусові (апельсин, мандарин, лимон), капуста (броколі, білокачанна, пекінська), кава і какао містять продукти, газовані напої, копченості, маринади, спеції , червоний і чорний перець, жирне, смажене м'ясо, алкоголь. Заборонено приймати напередодні активоване вугілля.
ЕГДС - це боляче? Для багатьох пацієнтів дана діагностична процедура може викликати відчуття болю або дискомфорту. Але є дуже безпечне рішення - якщо немає медичних протипоказів, для цього використовують під час проведення ЕГДС медикаментозний сон. При проведенні ЕГДС використовується медикаментозний сон, і він викликається введенням ненаркотичних препаратів внутрішньовенно лікарем-анестезіологом. Тривалість медикаментозного сну повністю контролюється лікарем анестезіологом. Під час проведення процедури пацієнт міцно спить і не відчуває болю і дискомфорту. Ми використовуємо у своїй роботі сертифіковані, сучасні препарати, які легко переносяться пацієнтами. Максимально безпечні. Після завершення колоноскопії пацієнт прокидається і протягом нетривалого часу повертається до звичайного життя. Відновлення відбувається в комфортабельних умовах.
Скільки часу триває ЕГДС? Гастроскопія як правило, не тривала процедура і займає до 3-5 хвилин. Тривалість залежить від емоційного стану пацієнта, особливостей будови стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки, виду дослідження: діагностичне або лікувальне. Якщо буде ще медикаментозний сон, тоді процедура може займати близь 30-40 хвилин.